Dış Alanlar için Ston'Art

Terrazzo'nun, 21. Yüzyıl teknolojisi ile birlikte harmanlandığı, dış alanlar için bir zemin kaplama malzemesidir.

Yüzlerce yıldır İtalyan mermer ustalarının bir sanata dönüştürdüğü terrazzo uygulamalarının, 21. Yüzyıl teknolojisi ile harmanlanmış, dekoratif, uzun ömürlü ,çok hızlı uygulanabilen iç ve dış ortamlarda kullanılabilen doğa dostu bir zemin kaplama malzemesidir.

Tüm ticari zemin döşemeleri ile karşılaştırıldığında düşük toplam maliyeti ve verimli zemin döşeme sistemi özelliği operasyonel avantaj sağlar.

Maliyet Avantajları

  • Estetik görünüm
  • Uzun ömür
  • Avantajlı uygulama maliyeti
  • Düşük bakım maliyeti

Uygulama Avantajları

Ston’Art ürünleri çok farklı alanlarda, çok farklı fonksiyonlarıyla hayat bulur. Kimi zaman sadece desenleri ile ilgi çekerken kimi zaman derzsiz, sürekli yapısı ile alanlara hacimkazandırır.

Canlı renklerle mimarların tasarımlarını zeminlere yansıtabilir, tasarımcılara göz alıcı renkler, hayret uyandırıcı desenler yaratma özgürlüğü verir. Bu özellik Ston’Art a özgüolup, doğru seçilmiş renk-agrega kombinasyonları ile hayal edebileceğiniz her tasarımın uygulanmasını mümkün kılar.

  • Ston’Art Texture yüzeyi sayesinde ıslak zeminlerde mükemmel kayma direnci gösterir.
  • Farklı ebatlı agregaların kullanımı ile farklı algılar yaratabilir.
  • Hızlı uygulanabilmesi sayesinde projelerinizde pratik çözümler yaratır.
  • Yüksek mekanik ve kimyasal dirence sahiptir.

Çevre Dostu Zemin

Ston’Art tasarımdaki avantajlarının yanı sıra, içerdiği kimyasallar açısından çevreye de duyarlıdır. Evlerimizde dahi kullandığımız bir çok kimyasal malzeme oda sıcaklığında bile buharlaşabilen Uçucu Organik Bileşik (VOC) içerirken, Ston’Art zemin kaplama uygulamasın oluşturan kimyasallar hiçbir uçucuyu içermez. Tüm bunların yanında Ston’Art uzun ömrü, değişim için harcanacak enerji ve kaynakları en aza indirerek yüksek oranda tasarruf sağlar. Günümüzde Ston’Art, bir yapının LEED direktiflerine uygunluk seviyesine yaklaşık 5 puan ekleyebilmektedir. Bu sayede yeşil yapıların oluşturulmasında avantaj sağlar.