Zemin Alternatifleri

Projeniz için zemin seçiminde kararsız mısınız? Size seçeneklerimizle tavsiyelerimizi sunalım. Beraberce üzerinde düşünelim. Hem faydalı ve dayanıklı hem de bütçenize göre bir zemin ortaya çıkaralım.

Çoğu zaman başlangıç maliyetine odaklanmak, ilerleyen dönemlerde inanılmaz külfet ve zararlara yol açmaktadır. Eski tüccarlarımızın bir lafı vardır: " Zengin değilim ki ucuz mal alayım!".  Bu yaklaşımın çok doğru olduğuna inanıyoruz. Başlangıç maliyeti ucuz görünen bir ürünün yıpranma, yok olma, bakım maliyeti ikinci ve üçüncü maliyetleri yanında getirecektir.

Metrekare bazında veya toplam metraj fiyatının kıyaslanması ile yapılmış maliyet, profesyonel bir maliyet yaklaşımı değildir. Maliyet hesaplanırken; ürün ömrü, bakım maliyetleri, yıpranma zamanı kriterleri de göz önüne alınmalıdır.

Günümüzün gelişen ticari yaklaşım prensipleri, uygulayıcıların "Biz sağlam teslim edelim de, 2 ay sonrası beni ilgilendirmez." mantığını artık kabullenmemektedir.

Uygulayıcılar, ürünlerini teslim ettikten sonra da vaat ve taahhütlerinden sorumludur. Bu durum düzgün projelendirme, uygun ürün seçimi ve planlanmış ürün ömür ve bakım maliyeti hesaplamalarını gerekli hale getirir.

ANDA Zemin Sistemleri olarak sunduğumuz tüm ürünlerin ürün ömür maliyetleri diğer tüm zemin alternatifleri arasında ön plana çıkar. Genelde uygulamalarımız binanın veya çevresinin ömrü ile bir sürece sahiptir. Bakım maliyetleri açısından ise en düşük bakım maliyetlerine ihtiyaç duyarlar.

Özetlemek gerekirse; ilk uygulama maliyetinde kaçınılan %10 - %20 lik farklar, ürün ömür döngüsünde size %200- %300 oranlı zararlar olarak dönecektir. Bunu garanti edebiliriz.

Bu sebeple Türkiye'nin önde gelen endüstriyel üreticilerinin çoğu üretim sahalarında parlak beton sistemine dönmektedir. Ticari ve trafiği yüksek zeminlere sahip işletmeler epoksi terrazzo seçimi ile dikkat çekmektedir.

Dış alan uygulamamız Ston'Art ise günden güne yayılmaktadır. Yakın zamanda şehirlerin dış zeminlerinde de uygulamalarımız dikkatinizi çekecektir.

Akılcı ve uygun maliyetli çözümler için danışmanlarımızla görüşünüz. Size hizmet verebilmekten mutluluk duyacağız.